17.00h PAOK-Olympiakos

ert 3;

17.30h Kedzierzyn Kozle-GKS Katowice

polsat sport/HD;

18.10h Dresdner W-Potsdam W

sport1(de);

18.30h Lube Civitanova-Castellana

rai sport+/HD;

sport klub/HD;

20.30h Bergamo W-Club Italia W

nsport+/HD;

rai sport+/HD;

sport klub 3(ser)/HD;

sport klub 3(cro);

sport klub 3(slo);

20.30h Olsztyn-Zawiercie

polsat sport extra/HD;

Sunday, 16.December

14.45h Gdansk-Czarni Radom

polsat sport/HD;

17.30h Jastrzebski-ONICO Warszawa

polsat sport/HD;

18.00h Trentino-Modena

polsat sport news/HD;

rai sport+/HD;

sport klub 3(ser)/HD;

sport klub 3(cro);

sport klub 3(slo);

20.30h Rzeszow-Cuprum

polsat sport/HD;

Monday, 17.December

16.00h Alexandropolis-Panathinaikos

ert 2;

17.30h Bydgoszcz-Bedzin

polsat sport/HD;

20.30h Rzeszow W-Bielsko Biala W

polsat sport/HD;

Tuesday, 18.December

15.00h Uralochka W-Dynamo Kazan W

canal+ sport(pol)/HD;

matc/HD;

matc nash sport;

sport klub 1(ser)/HD;

sport klub 1(cro);

sport klub 1(slo);

17.00h Dinamo Moscow-Arkasspor

matc arena/HD;

18.00h ACH Ljubljana-Zenit St. Petersburg

canal+ sport(pol)/HD;

matc/HD;

20.00h Brno-Lvi Prague

ct sport/HD;

20.30h Maaseik-Belchatow

canal+ sport(pol)/HD;

20.30h Chaumont-Friedrichshafen

eurosport(fr)/HD;

Wednesday, 19.December

16.30h Fenerbahce W-Chemik Police W

canal+ sport 2(pol)/HD;

sport klub 3(ser)/HD;

sport klub 3(cro);

sport klub 3(slo);

18.00h Gdansk-BR Volleys

canal+ sport(pol)/HD;

18.00h Karlovarsko-Lube Civitanova

ct sport/HD;

20.00h Tours-Perugia

canal+ sport 2(pol)/HD;

20.30h Modena-Kedzierzyn Kozle

canal+ sport(pol)/HD;

Thursday, 20.December

17.00h Maritsa Plovdiv W-Vakifbank W

canal+ sport(pol)/HD;

18.00h Budowlani Lodz W-Cannes W

canal+ sport 2(pol)/HD;

18.30h CSM Bucuresti W-Dynamo Moscow W

digi sport 2(ro)/HD;

matc nash sport;

20.30h Scandicci W-LKS Lodz W

canal+ sport 2(pol)/HD;

20.30h Roeselare-Zenit Kazan

matc/HD;

matc igra/HD;

nsport+/HD;

sport klub 2(ser)/HD;

sport klub 2(cro);

sport klub 2(slo);